Kadıköy Belediye Meclis üyeliğine seçilen gazeteci Deniz Zeyrek’in kardeşi: Deniz’in başkanımız Mesut Beyle merhabaları bile yok

Sözcü yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında, Kadıköy Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilen ve iki dönemdir başkan yardımcılığı görevinde bulunan yeminli mali müşavir Ediz Zeyrek’in gazeteci Deniz Zeyrek’le kardeş olmalarına ilişkin yaptığı açıklamalarını aktardı.

“2009 yılından bu yana Meclis üyeliği yapıyorum”

1991’de İstanbul’da mali müşavir olarak çalışma hayatına başlayan Ediz Zeyrek, şunları anlattı:

“Siyasette 2000 yılından itibaren, Mahalle Delegeliği, İlçe, İl ve Kurultay Delegeliği, İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Parti Meclisi Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Milletvekili adaylığı olmak üzere partide her kademede görev ve sorumluluk aldım. 2009 yılından bu yana Meclis üyeliği yapıyorum. 2019 yılında Bütçe Komisyon üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Denetim Komisyonu üyeliği yaptım. 2021 yılında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı’na atandım. 31 Mart 2024’de de Kadıköy ve İBB Meclis üyeliğine seçildim. Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı, aynı zamanda İBB Bütçe Komisyon üyeliği görevini yürütüyorum.”

Bu görevlere gelmesinde kardeşi Deniz Zeyrek’in ilgisi var mı?

Ediz Zeyrek, “Bu görevlere gelmesinde kardeşi Deniz Zeyrek’in ilgisi var mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Bey döneminde de ben referansla veya bir zorlamayla başkan yardımcılığına atanmış değilim. Yeni başkanımız Mesut Kösedağ’la birlikte 10 yıl meclis üyeliği görevlerinde bulunduk. Benim yeteneklerimi bilen birisi. Kardeşim Deniz, başkanımız Mesut Beyle tanışmıyorlar, merhabaları bile yok. Yeminli mali müşavir olduğum için başkan yardımcısı olarak mali hizmetlere bakmakla görevlendirildim. Geçen dönemin yaklaşık son üç yılında da ben bakmıştım. Meclisimizde benden başka yeminli mali müşavir yok. İstanbul’da meclis üyesi olan şu anda tek yeminli mali müşavir benim.”

Yazının tamamını okumak için . 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x